Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Centrum narciarskie Říčky w Górach Orlickich, które posiada i prowadzi Ski Klub Ústí nad Orlicí, znajduje się na południowo-wschodnich stokach góry Zakletý na wysokości 752-992 m n.p.m. Dzięki swemu położeniu, dogodnej orientacji tras zjazdowych oraz ich długości, zalicza się do najlepszych ośrodków narciarstwa zjazdowego w Górach Orlickich. Szczyt Zakletý, a w zasadzie skrzyżowanie szlaków turystycznych „Pěticestí‘, znajdujące się nieopodal góry, stanowi jednocześnie idealny punkt wypadowy dla narciarzy biegowych w kierunku całego grzbietu Gór Orlickich. W pobliżu ośrodka (ok. 150 m) istnieje możliwość zostawienia samochodu na parkingu strzeżonym o pojemności 300 samochodów osobowych i 15 autobusów.

Cztery nartostrady:
* „Slalom“ – długość ok.1000 m, dla zaawansowanych, wyczynowych narciarzy. Trasa ta, w całym okresie zimowym jest regularnie sztucznie naśnieżana. Posiada homologację FIS na slalom i slalom gigant. [podgląd]
* „Sjezdovka“ – długość ok.1200 m, dla narciarzy o średnim stopniu umiejętności. Trasa ta, w całym okresie zimowym jest regularnie sztucznie naśnieżana. Posiada homologację FIS na slalom gigant. [podgląd]
* „Loučky“ – długość ok.1500 m, dla początkujących i rodzin z dziećmi, przyjemna rodzinna jazda.
* „Můstek“ – długość ok.350 m, nocna jazda, Snowpark. Trasa ta, w całym okresie zimowym jest regularnie sztucznie naśnieżana.

Jedna kolejka krzesełkowa i dwa wyciągi:
* Kolejka „1. Orlická Dráha” – Poma Unifix – czteromiejscowa kolejka krzesełkowa z rozbiegowym pasem, długość 1200 m, maks. zdolność transportowa 2400 osób/godz., prędkość 2,6 m/s, długość jazdy 7 min. 43 sek. [podgląd]
* Wyciąg Tatrapoma H 210 – długość 1000 m, przepustowość 850 osób/godz., prędkość 3,4 m/s
* Wyciąg „Můstek”- Tatrapoma PFP, długość 200 m, przepustowość 600 osób/godz., prędkość do 2,3 m/s.

Centrum Narciarskie umożliwia także na trasie zjazdowej „Můstek“ jazdę nocną – w piątki i soboty w godz. od 17.00 do 21.00; jest tu też mały snowpark.

Ośrodek wyposażony jest w nowoczesny system kasowy, umożliwiający zakup karnetów czasowych (na pół dnia, całodziennych, pięciodniowych itp.) oraz punktowych (nabycie określonej ilości jazd). Na terenie ośrodka działa szkoła narciarska, w której doświadczeni instruktorzy nauczą jeździć na nartach zarówno małe dzieci, jak i osoby dorosłe. Szkółka posiada mały wyciąg linowy, odpowiedni do nauki dzieci. Ponadto są tu: ski servis, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i przechowalnia. Możliwość posiłku oferuje restauracja „Skirest“ ze 150 miejscami konsumenckimi w środku i 100 miejscami na sąsiednim tarasie. Zaplecze gastronomiczne uzupełniają: namiot Yetti z 60 miejscami siedzącymi oraz trzy dalsze stoiska.

Ponadto na terenie miejscowości Říčky v Orlických horách działają jeszcze inne wyciągi narciarskie z trasami zjazdowymi:
* wyciąg VÚB Ústí nad Orlicą – długość ok. 250 m, przepustowość 200 osób/godz.;
* wyciąg Wydziału Pedagogiki Hradec Králové – długość ok. 250 m, przepustowość 250 osób/godz.;
* wyciąg Kovo Karosy – długość ok. 350 m, przepustowość 500 osób/godz.;
* wyciąg Pana Macháčka – długość ok.150 m, przepustowość 500 osób/godz.

[www.holidayinfo.cz]

Říčky v Orlických horách

Opis ośrodka oraz aktualne warunki śniegowe

Aktualny widok na trasę narciarską

Strona internetowa Ski centrum Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách – narciarskie trasy biegowe